całoroczne utrzymanie terenów zewnętrznych

całoroczne utrzymanie terenów zewnętrznych

usługi podnośnikowe

usługi podnośnikowe

przycinka i wycinka drzew

przycinka i wycinka drzew

mycie stacji benzynowych

mycie stacji benzynowych

czyszczenie dachów

czyszczenie dachów

czyszczenie elewacji

czyszczenie elewacji

czyszczenie kostki brukowej

czyszczenie kostki brukowej

usuwanie graffiti

usuwanie graffiti

mycie i doczyszczanie posadzek przemysłowych

mycie i doczyszczanie posadzek przemysłowych

konserwacja posadzek przemysłowych

konserwacja posadzek przemysłowych

odśnieżanie dachów

odśnieżanie dachów


Odśnieżanie dachów

Odśnieżamy dachy płaskie oraz skośne należące do budynków mieszkalnych, sklepów, oraz hal przemysłowych


Korzystając z naszego podnośnika dotrzemy do najbardziej niedostępnych miejsc i usuniemy nawisy śnieżne oraz sople. Przypominamy, że dbanie o bezpieczeństwo stropów oraz ulic należy do właściciela budynków. A nawet 15 centymetrowa zaspa śnieżna lub lodowa waży ponad 50 kg. To zagrożenie dla konstrukcji budowli (zwłaszcza centr handlowych o płaskich dachach i dużej powierzchni).

Przedstawiamy kilka ważnych informacji: Dach pokryty odrobiną śniegu to ładny widok. Czasem taka dekoracja to jednak groźne obciążenie dla konstrukcji nośnej dachu. Jeden metr kwadratowy białego puchu o przeciętnej gęstości i grubości około 15 cm może ważyć około 50 kg. Dla porównania warto nadmienić, że podobne obciążenia na więźbę dachową przenoszą dachówki betonowe i ceramiczne.

Śnieg na dachu to zimą zjawisko tak powszechne, że praktycznie przestaliśmy je zauważać, a jeśli już zwracamy na nie uwagę, to częściej wzbudza ono u nas pozytywne skojarzenia. Dopiero katastrofy budowlane, w których giną ludzie uświadamiają nam, że ten niepozorny, biały puch może być przyczyną dużego niebezpieczeństwa.

Polska podzielona jest na cztery strefy obciążenia śniegiem. W strefie pierwszej spodziewane obciążenie dachu może wynieść 70 kg na metr kwadratowy, w strefie czwartej ponad 120 kg. Projektant opracowując projekt więźby bierze pod uwagę jej spodziewane obciążenie nie tylko pokryciem dachowym, ale także śniegiem czy parciem wiatru. Obliczenia modyfikowane są o wartości zależne od kąta nachylenia połaci dachowej. Jest to oczywiste - im dach bardziej stromy, tym mniejsze zagrożenie dla niego stanowi śnieg. Nie bez powodu dachy domów budowanych w górach są bardzo strome. Co dzieje się jednak z dachem, gdy grubość pokrywy śnieżnej rośnie? Jak ocenić, kiedy śnieg staje się naprawdę niebezpieczny?

Należy odśnieżać dachy - przepisyW tej sprawie został również opublikowany komunikat do zarządców i właścicieli obiektów, którzy powinni przeprowadzić kontrolę bezpiecznego użytkowania budynków. Mogą jej dokonywać wyłącznie osoby posiadające uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności. Jeżeli w trakcie kontroli stwierdzone zostanie przekroczenie dopuszczalnej grubości pokrywy śniegu, to należy zlecić odśnieżanie.

Natomiast w przypadku stwierdzenia uszkodzeń mogących spowodować zagrożenie życia lub zdrowia, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, osoba dokonująca kontroli zobowiązana jest do natychmiastowego przesłania kopii protokołu kontrolnego do właściwego organu nadzoru budowlanego. Kto nie wypełnia nakazów właściwego rozporządzenia, podlega karze grzywny.

 


Jeżeli chcesz skorzystać z tej oferty wypełnij formularz zamówienia !

 

Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio